All Rights Reserved by Abutorabi.ir 2013 © DeyhimDesign

مذاکرات هسته ای با اشراف رهبری هدایت می شود۲۴ بهمن ۱۳۹۲

قم - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فعالیت تیم هسته ای و مذاکرات آن به طور کامل با نظر نهادهای کلیدی نظام، شورای عالی امنیت ملی و اشراف شخص رهبر معظم انقلاب هدایت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ˈ سید محمد حسن ابوترابی فرد ˈ روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با رد ادعای عقب نشینی ایران از مواضع هسته ای خود در توافقنامه ژنو گفت: هر چند تحت فشار تحریم ها قرار داریم اما هم اکنون در موضع قدرت هستیم و از موضع خود مبنی بر حق داشتن فناوری هسته ای عقب نشینی نکرده ایم.

 

وی انتخابات 24 خرداد را موجب خلق موضع اقتدار جدید سیاسی برای جمهوری اسلامی دانست و گفت: غربی ها به دلایل مختلف به این نتیجه رسیده اند که باید درپرونده هسته ای با ایران به توافق برسند و این بدلیل موضع قدرت ایران است. 

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت کامل 18 هزار سانتریفیوژ و غنی سازی اورانیم در 9 هزار سانتریفوژ گفت: ما از ابتدا نیز تاکید کردیم که به اورانیم پنج درصد نیاز داریم و این برای اهداف صلح آمیز ما کافی است و دنبال اورانیوم با غنای بالاتر از پنج درصد نیستیم. 

 

ابوترابی گفت: مقامات آمریکایی در ابتدا و پس از امضای توافقنامه اذعان کردند که بدلیل شکست در فشارهای خود علیه ایران تن به مذاکره و توافق داده اند اما امروز پس از این که بوسیله تندروها تحت فشار قرار گرفتند تفسیری متفاوت و خلاف از توافقنامه ژنو ارائه می دهند