امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
صفحه نخست  |  اخبار  |  سخنرانی ها  |  خاطرات  |  عکس  |  صوت  |  فیلم  |  زندگینامه

سخنرانی ها

مشکلات کشور ریشه در فاصله با اخلاق و مدیریت اسلامی دارد
۲۶ فروردین ۱۳۹۲

ابوترابی فرد : مشکلات کشور ریشه در فاصل با اخلاق و مدیریت اسلامی دارد؛ وی با تأکید بر رعایت تقوا و خدامحوری در حوزه های مدیریت کشور تصریح کرد: مشکلات اقتصادی امروز ما ریشه در فاصله با اخلاق و مدیریت اسلامی دارد.

ابوترابی فرد: اگر تقوای سیاسی کمرنگ شود مدیران کارآمد در جای خود قرار نمی گیرند ابوترابی فرد با تأکید بر رعایت تقوا و خدامحوری در حوزه های مدیریت کشور تصریح کرد: مشکلات اقتصادی امروز ما ریشه در فاصله با اخلاق و مدیریت اسلامی دارد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مسجد احمدیه ی شهر چهاردانگه با یادآوری این نکته که اگر دین خدا را مورد توجه قرار دهیم به سرعت مشکلات ما برطرف می شود، تصریح کرد: در دفاع مقدس همه ی دنیا در برابر ما بود اما پیروزی ما به این دلیل بود که رزمندگانمان حامل دین خدا بودند. وی ادامه داد: در برابر دشمن بعثی، دین، وحی، شهادت طلبی و ایثار وجود داشت، ضمن آنکه اطاعت از ولی فقیه نیز برقرار بود و باعث شد این عزمت خلق شود.
 
ابوترابی فرد مشکلات اقتصادی کشور را ریشه در فاصله با اخلاق و مدیریت اسلامی دانست. وی با یادآوری این نکته گفت: اگر تقوای سیاسی کمرنگ شود مدیران کارآمد در جای خود قرار نمی گیرند و تصمیمات از پشتوانه ی علمی، اخلاقی و کارشناسی برخوردار نمی شوند. نتیجه این مسئله این است که توفیقات لازم کسب نمی شود و باید برای حل این مشکل به دین بازگشت و کارها را به دست اهل آن سپرد.
 
در این زمینه باید در راهی گام برداشت که دانش و علم فرا روی انسان قرار داده است. نائب رییس مجلس با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری دوره ی یازدهم حضور و مشارکت در این عرصه را رسالتی دینی و سیاسی برشمرد و افزود: امروز یکی از ملاکهای روشن برای تعریف شاخص مقبولیت نظام های سیاسی جهان، میزان مشارکت مردم در شکل گیری نهادهای سیاسی آن نظام است و هر قدر سطح مشارکت بالاتر باشد این نظام دارای مقبولیت و مشروعیت بالایی است. وی گفت: اینکه اگر امروز با اقتدار در برابر استکبار ایستاده ایم ناشی از این مسئله است که ریشه های مردمی نظام مقتدر است.
 
یکی از عوامل اقتدار در نظام جمهوری اسلامی مشارکت مردم است که باید برگ زرین دیگری از این حماسه ی بزرگ خلق شود. ابوترابی فرد این برگ زرین را عامل برون رفت کشور از مشکلات دانست و اضافه کرد: برای انتخاب بهترین فرد باید کارنامه ی افراد را بررسی کرد و با شناخت لازم این وظیفه را بر عهده ی کسانی قرار داد که توانایی لازم، تعهد به انقلاب و اسلام و اعتقاد به گفتمان انقلاب، امام و رهبری را دارد. وی با تأکید بر اینکه باید گفتمان در دستگاه اجرایی کشور همان گفتمان رهبری باشد یادآور شد، هر گونه عملکردی غیر از این ایجاد زاویه و نهایتا ایجاد چالش برای کشور می کند.
 
ابوترابی فرد با اشاره به شعار انتخاباتیش مبنی بر پاک باش و خدمتگذار اظهار داشت: با تکیه بر خدا، پاکی، راستی، امانتداری و احساس مسئولیت در برابر خدا می توان خدمتگذار عالمی برای گشودن گره ها بود و بر این اساس امیدواریم دولت یازدهم شکل گیرد. نماینده ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود خطبه ی بلند حضرت صدیقه ی کبری (س) پس از رویدادهای صدر اسلام و مصادره ی فدک در مسجدالنبی را یکی از سخنان ماندگار تاریخ برشمرد که از ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارای جایگاه بسیار فاخر و برجسته ای است. وی ادامه داد: در این خطبه دختر جوان پیامبر اکرم صلوات الله علیه، مجموعه ای از معارف را با بیانی رسا بیان داشته اند و خطاب به شخص اول سیاسی آن روز و صاحبان قدرت با قدرت در خصوص مسئولیت و جایگاه خاندان پیامبر بحث کرده اند.
 
وی با قرائت بخش هایی از این خطبه خاطر نشان کرد: خداوند انسان را به قدرت اندیشه و تفکر تجهیز نموده است و انسان تجهیز شده به خرد و عقل به کلاس توحید دعوت شده است. وی ادامه داد: پیامبران نیز برای کمک به عقل گسیل داشته شده اند و به انسان گفته شده است که این معلم بزرگ و امامان معصوم را بشناس و اطاعت کن و از شیاطین دوری نما. وی با تأکید بر اینکه در این کلاس فقط انسان دعوت شده است گفت: مخاطب این کلاس انسان عاقل، بالغ، هوشمند و با اراده است و درس آن توحید و انسانیت در سایه ی فرمانبرداری عقل و وحی است. ابوترابی همچنین وحی را تجلی یافته در اخلاق عقیده و معرفت پیامبر اسلام برشمرد و افزود باید سکوت، سخن، عقیده، اخلاق و امر و نهی پیامبر را به عنوان پیام وحی دریابیم که در وجود صدیقه ی کبری و فرزندانش نیز تجلی یافته است.
 
وی با اشاره به بازگشت یکی از حضار مکه ی مکرمه گفت: خداوند خانه ی خود را شایسته ی حضور مردم می داند و اگر می خواهیم از خانه ی خدا و امام حسین (حسینیه ها استفاده کنیم) باید آن را پاکیزه بدانیم. وی همچنین بر طهارت روحی و اخلاقی تأکید کرد و افزود: هر چه این طهارت بیشتر باشد بهره گیری ما از خانه ی خدا و خانه ی اباعبدالله الحسین علیه السلام و ایام فاطمیه نیز بیشتر می شود. نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: شعار انتخاباتی پاک باش و خدمتگذار نیز در پاک بودن یعنی طهارت اخلاق، رفتار و تصمیم تأکید دارد و انسانی که بر طهارت اخلاق و رفتار برسد، راستی و صداقت را رواج می دهد و خدمتگذار می شود. پس از این مراسم نائب رئیس مجلس با حضور در منزل امام جمعه ی شهر چهاردانگه با وی دیدار کرد و به گفتگو پرداخت.
برچسب ها:
1چهاردانگه
ارتباط سریع نظرسنجی خبرنامه

مهمترین اولویت رییس جمهور آینده باید کدام گزینه باشد؟

- اقتصادی
- سیاست خارجی
- فرهنگی
- اجتماعی

موارد مورد نظر را انتخاب کنید

خاطرات
سخنرانی
اخبار
چندرسانه‌ای

ثبت نام

اخبار | سخنرانی ها | خاطرات | عکس | صوت | فیلم | زندگینامه
All Rights Reserved by Abutorabi.ir 2020 © Deyhim