In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ساعت ۰۰:۰۵
دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
بازگشت
افزایش تعداد نیازمندان از بزرگترین نگرانی‌های نظام است

افزایش تعداد نیازمندان از بزرگترین نگرانی‌های نظام است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، تشکیل مراکز نیکوکاری از سوی کمیته امداد را گامی در راستای ارتقاء سطح بهره وری و کاهش هزینه ها به منظور خدمت رسانی مؤثرتر و بیشتر دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه 19 بهمن ماه) مرکز نیکوکاری امام حسین(ع) را که در مسجد امام حسین(ع) برگزار شد، افتتاح کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن خیرمقدم به مسئولان کمیته امداد امام خمینی گفت: هر جامعه ای تقریباً بدون استثنا با اقشار محروم و نیازمند روبرو است و البته مراتب و درجات نیازمندی و گستره نیاز در جوامع متفاوت است. در کشور ما نیز به دلایلی همچون کاهش ارزش پول ملی، رشد تورم و افزایش سطح بیکاری در سال های اخیر با افزایش سطح اقشار نیازمند در کشور مواجه بوده ایم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر آمار و ارقام روشن در خصوص اقشار نیازمند،میزان مراجعات و سطح نیاز و درخواست در مسجد امام حسین(ع) در سال های اخیر نیز نشان از افزایش اقشار نیازمند دارد که این امر یکی از بزرگترین نگرانی های پیش رو است.

وی افزود: برخی مشکلات با ناهنجاری های اجتماعی همراه است که امروز نیز به دغدغه اصلی نظام و مقام معظم رهبری مبدل شده است که از این موضوع بخش عمده ای هم به افزایش سطح فقر در جامعه و گستره طبقات نیازمند بر می گردد.

ابوترابی فرد با بیان اینکه در تهران به دلایلی با رشد تصاعدی جمعیت در مقایسه با دیگر استان ها روبرو هستیم، گفت: مهمترین دلیل مهاجرت و روانه شدن گروه های نیازمند به سوی پایتخت برای گشودن گره های زندگی و دستیابی به بازار کار است؛ درحالیکه به نظر می رسد باید شرایط به گونه ای تدبیر می شد که در کشور با این مشکل مواجه نمی شدیم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، فلسفه تشکیل کمیته امداد امام خمینی را یادآور شد و گفت: ریشه کن کردن فقر در جامعه، فلسفه وجودی تشکیل کمیته امداد است؛ در واقع کمیته امداد امام با این نگاه که انقلاب اسلامی معضل فقر را ساماندهی کرده و از آن عبور می کند آغاز به کار کرد.

وی افزود: امید است تجربه شکل گیری مراکز نیکوکاری نیز در راستای فلسفه وجودی کمیته امداد و پاسخ به این مهم باشد تا با استفاده از تجارب موفق معضلات نیازمندان در بخش های مختلف شهر مرتفع گردد همچنین از سوی این مراکز نقاط ضعف و قوت در جامعه و مناطق شناسایی و گامی برای پاسخگویی به این معضلات برداشته شود.

ابوترابی فرد توانمندسازی را از مسائل مهم در این حوزه دانست و گفت: مرکز نیکوکاری امام حسین با توجه به سیاست های موفق کمیته امداد می تواند مشکلات نیازمندان را رفع سازد البته پیش از این نیز ثابت شده است که کمیته امداد امام با منابعی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده محصولات امیدبخشی را دریافت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم یکی از دلایل شکل گیری مراکز نیکوکاری کمیته امداد امام را ارتقاء سطح بهره‌وری و کاهش هزینه های این نهاد دانست و گفت: یکی از مشکلات در مدیریت کشور این است که برخی وظایف را گران انجام می دهیم؛ در واقع هزینه اداره کشور تا حدودی گران تر از آن است که باید باشد لذا مهمترین دلیل سطح پایین بهره وری در کشور هم همین موضوع است.

وی افزود: امید است در آینده نه چندان دور کمیته امداد امام در سطح جامعه جهانی به عنوان نهادی مطرح شود که با بالاترین سطح بهره وری و کمترین هزینه، بیشترین خدمات را ارائه می دهد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از رئیس کمیته امداد امام خمینی و مسئولان استانی این نهاد گفت: امیدواریم با عنایت خداوند مرکز نیکوکاری امام حسین مرکزی موفق و بالنده شده و خدمات قابل قبولی ارائه فرماید./

تازه ترین اخبار