In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ساعت ۰۰:۰۵
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
بازگشت
واکنش آمریکایی ها به سخنرانی نتانیاهو فصلی جدید در محکومیت اسرائیل گشود

واکنش آمریکایی ها به سخنرانی نتانیاهو فصلی جدید در محکومیت اسرائیل گشود

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط امروز جهانی و منطقه‌ای نشان دهنده انزوای تدریجی رژیم صهیونیستی در جامعه جهانی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدحسن ابوترابی‌فرد در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران گفت: اینکه رسما سخنرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سوی بسیاری از رجال سیاسی و دولتمردان آمریکا مورد نقد و محکوم می‌شود خود یک فصل جدیدی از ضعف رژیم صهیونیستی در میان متحدان سابق خود است.

 

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر نتانیاهو در کنگره و نحوه برخورد مسئولین آمریکایی با او، گفت: اینکه تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا جلسه سخنرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را ترک می‌کنند یک علامت مثبت بر این است که شاهد آگاهی تدریجی ملت آمریکا و نمایندگان‌شان از هزینه سنگینی که رژیم صهیونیستی بر مردم آمریکا تحمیل کرده شده‌اند.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: زیاده‌گویی و گستاخی نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیستی در مورد جمهوری اسلامی به گمان من نتیجه عملیاتی است که مقاومت اسلامی و حزب‌الله لبنان در سرزمین‌های اشغالی اجرا نمودند و بدون هزینه خسارات سنگینی را بر نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی وارد آوردند و از سوی دیگر نیز رژیم صهیونیستی نشان داد از کمترین ظرفیت برای پاسخگویی به این عملیات برخوردار نبود و این دلیل روشنی است بر اینکه موازنه قوا در منطقه کاملا به نفع مقاومت اسلامی تغییر کرد و رژیم صهیونیستی نه تنها دیگر آن جایگاه نظامی خود را ندارد بلکه مورد تهدید جدی قرار دارد و قدرت دفاع از منافع خود را ندارد لذا جامعه جهانی کاملا با ظرفیت‌های رو به کاهش صهیونیست‌ها آشنا هستند و این زیاده‌گویی‌ها هیچ ارزش و اهمیتی ندارد.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر لزوم اصلاح نظام بودجه‌نویسی در کشور، گفت: آنچه که من از بودجه 94 برداشت کردم این است که خیلی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت نشده و لازم است در این حوزه تجدیدنظر شود چرا که نظام بودجه‌نویسی ما همچنان در راستای شرایط حاکم در اقتصاد کشور پیش می‌رود.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مورد هزینه اداره کشور و هدایت منابع به سمت تولید و ارتقای جایگاه اقتصادی باید دولت و مجلس با یک عزم جدی حرکت کنند و سیاست‌های ابلاغی رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی را مورد مطالعه قرار دهند و رفتارهای خود را بر اساس آن اصلاح کنند و در جهت کوچک نمودن حجم دولت به معنای واقعی و واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی و کاهش هزینه‌ها گام بردارند.

 

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: نگاه به تولید و توانمندی داخلی و بازنگری در نحوه صرف و هزینه‌کرد سرمایه ملی یعنی نفت و پرهیز از خام‌فروشی مساله دیگری است که باید در آن دقت شود.

تازه ترین اخبار