In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ساعت ۰۰:۰۵
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳
بازگشت
اعضای شوراها باید از اختیارات به نحو صحیح و منطقی استفاده کنند

اعضای شوراها باید از اختیارات به نحو صحیح و منطقی استفاده کنند

تهران-ایرنا-نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعضای شوراها باید از اختیارات به نحو صحیح و منطقی استفاده کنند، گفت که اگر از اختیارات محوله به اعضای شوراها به درستی استفاده نشود شوراها در معرض آسیب قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد روز پنجشنبه در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که قانون اختیارات لازم به شوراها و شهرداری ها را برای استفاده مشروع از درآمدهای پایدار ارائه کرده و با همکاری های هرچه بیشتر سایر نهادها با شهرداری ها این مهم محقق خواهد شد.

 

وی افزود: درآمدهای صحیح و قانونمند درآمدهایی نیستند که از طریق فروش نفت و فرآورده های آن به دست آیند.

 

ابوترابی فرد خاطر نشان کرد: درحال حاضر برای استفاده هرچه بیشتر از درآمدهای پایدار و درآمدهای مشروع در شهرها راه هموار است و انتظار داریم این اتفاق در تمام شهرها بیافتد.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین موجود در رابطه با شوراها و اختیاراتی که به این نهاد داده شده است، گفت: قانون اختیاراتی را به شوراها داده که حتی فراتر از اختیارات دولت و مجلس است و حاضران در این نهاد می توانند در کسب درآمدها موفق عمل کنند.

 

وی ادامه داد: نمایندگان در مجلس شورای اسلامی گاه برای یک برنامه ریزی نیازمند آن هستند که ابتدا برنامه خود را به شورای نگهبان ارائه داده و اگر آن برنامه در چارچوب مقررات و یا شرع نباشد مورد پذیرش قرار نگرفته و رد می شود.

 

ابوترابی با اشاره به اینکه اعضای شوراها باید از اختیارات به نحو صحیح و منطقی استفاده کنند، گفت: انتظار ما این است که مدیران شهرداری، شهرداران و اعضای شوراها از اختیارات خود به نحو صحیح استفاده کرده تا در نهایت پویایی شهرها محقق شود.

 

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی خواستار استفاده مسوولان دولت از تجارب موفق مدیران شهری شد و اذعان کرد: مسوولان دولت نیز باید با بهره مندی از تجارب موفق مدیران شهری در بودجه به درآمدهای نفتی متکی نشوند زیرا این درآمدها پایدار نخواهند بود.

 

ابوترابی فرد نسبت به وضعیت بودجه و نحوه تامین آن هشدار داد و گفت: اکنون شاهدیم که بودجه عمرانی شهرداری تهران بیش از 18 میلیارد تومان بود و این در حالی است که بودجه عمرانی کل کشور 15 هزار میلیارد تومان است.

 

وی افزود: این اتفاق از یک بیماری در بودجه کشور حکایت دارد و نشان دهنده انحرافی جدی در بودجه است.

 

ابوترابی فرد در خصوص فضای مجلس در رابطه با شوراها نیز گفت: فضای مجلس در جهت افزایش کارایی هرچه بیشتر شوراها است و در این خصوص همکاری های لازم را با این نهاد خواهیم داشت.

 

تازه ترین اخبار